Havalimanı Otopark

Rize Artvin Havalimanı Otopark Ücreti, 2024 Rize Artvin Havalimanı Otopark Ücretleri

Rize Artvin Havalimanı Otopark Ücreti 2024

Rize Havalimanı Otopark Ücretleri 2024 yılı, Rize Otopark Ücreti ne kadar?  ile ilgili bilgi paylaşmadan önce Rize Havalimanı‘nın nerede olduğuna bir göz atalım;

Rize Artvin Havalimanı Nerede? 

Rize-Artvin Havalimanı (IATA: RZVICAO: LTFO), Türkiye’nin Rize ve Artvin illerine hizmet veren havalimanıdır. Ordu-Giresun Havalimanı’ndan sonra ülkenin deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olmuştur.  Rize Havalimanı Sivil kategori de olup, Rize ili Pazar ilçesi sınırları içindedir. Rize il merkezinin kuzeydoğusunda yer alır. Rize şehir merkezine uzaklığı 35 km’dir. Konumu itibari ile Pazar  ve Çayeli ilçelerine yakındır. 

Rize Artvin Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yönetimindedir. Yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Yurtiçi ve Yurtdışı uçuşlar yapılmaktadır. Havalimanına ilk tarifeli uçuş 14 Mayıs 2022 tarihinde 320 yolcu ile gerçekleşti. Aynı gün havalimanının resmî açılışı gerçekleştirildi.

3 milyon m2 alanda deniz doldurularak inşa edilen havalimanı 3 kilometre uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde bir pist, 250 metre uzunluğunda ve 24 metre genişliğinde üç taksi yolu, 300×120 m ve 120×120 m boyutlarında iki apron ile hizmet vermektedir. Terminal binasının büyüklüğü 32 bin m2 iken diğer kapalı alanlar 15 bin m2 büyüklüğündedir. Rize kültürüne atfen havalimanının giriş takı çay yaprağı biçiminde yapılırken 36 metre yüksekliğindeki hava trafik kontrol kulesi çay bardağı şeklinde inşa edilmiştir. Terminal içinde ÇayKur tarafından kurulan çay müzesi bulunmaktadır. 

Rize Havaalanın da 448 araçlık araç park yeri olup, 24 saat ulaşıma açık bulunmaktadır. 

Rize havalimanına ulaşım: HAVAŞ otobüsleri, Taksiler ve Rize ile Pazar arasında çalışan dolmuşlar ile sağlanmaktadır. Rize havalimanı içerisinde Araç kiralama şirketleri de hizmet vermektedir.

rize artvin havalimanı otopark ve havalimanı otopark ücretleri

Rize Artvin havalimanı otopark ve havalimanı otopark ücretleri

Riza Artvin Havaalanı Ulaşım bilgileri:

Rize Havalimanı Ulaşım Seçenekleri;

  • Rize Havaş Otobüsü ile; Rize Havalimanı ile Rize şehir Merkezi yönüne ve Yine Rize havalimanından Artvin yönüne karşılıklı olarak uçak saatlerine göre çalışmakta olan HAVAŞ Otobüslerini kullanabilirsiniz.  Rize Havalimanı HAVAŞ Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgileri aşağıdaki linki takip ederek bulabilirsiniz.

Rize Havalimanı Otobüsü: Ayrıntılar için Lütfen Tıklayınız…>>>>>

  • Rize Havalimanı Taksi ile: Rize Havalimanında 24 saat hizmet veren Havalimanı Taksilerden yararlanabilirsiniz. Rize Havalimanı Taksileri hakkında ayrıntılı bilgileri aşağıdaki linki takip ederek bulabilirsiniz.

Rize Havalimanı Taksi: Ayrıntılar için: Lütfen Tıklayınız…>>>>>

  • Araç Kiralayarak : Rize Havalimanında 24 sat hizmet vermekte olan Araç kiralama şirketlerinde araç kiralayarak ulaşım sorununuzu çözebilirsiniz.

Rize Havalimanı Araç Kiralama Şirketleri: Ayrıntılar için: Lütfen Tıklayınız…>>>>>

Rize Havalimanı Otopark ücretleri ne kadar?

Rize Havalimanı işletmecisi olan DHMİ tarafından teknolojik altyapı ve hizmet kalitesi  ile siz değerli yolculara hizmet vermektedir. 

Rize Havalimanı Otopark ücretleri; 01.01.2024 tarihinden itibaren aşağıda verilen Otopark fiyatları tarifesi geçerlidir.

Rize Havalimanı Otopark kapasitesi  oldukça geniştir. yaklaşık 530 araçlık Otopark mevcuttur.

Rize Havalimanı Otoparkı İç hatlar Terminali ve Dış Hatlar terminallerine çok yakındır. Terminallere 2-3 dakika yürüyüş mesafesinde bulunmaktadır. 

Rize Havalimanında Engelli yolcular içinde özel park yerleri mevcuttur.

Rize Otopark ücreti ne kadar?

Rize Havalimanı Otopark Ücreti 2024

Rize Havalimanı Otopark Ücretleri 2024
Süre Otomobil, Pikap, Minibüs Midibüs, Otobüs, Kamyon, Kamyonet Motor, Motosiklet
0 -1 Saat 30 TL 35 TL 15  TL
1 – 3 Saat 35 TL 40 TL 20 TL
3 – 6 Saat 45 TL 55 TL 25 TL
6 – 12 Saat 55 TL 80 TL 30 TL
12 – 24 Saat 80 TL 110 TL 40 TL

Rize Havalimanı Otopark ücreti hesaplama;

NOT: Rize Havalimanı Otomobil için Günlük Otopark Ücreti; 1 (bir) Günlük 80 TL’dir.  24 saat ten sonraki Otopark ücreti hesaplanırken günlük otopark ücretinin üzerine günlük otopark ücreti 24’e bölünmesi suretiyle bulunan saatlik ücretin, artık saat süresiyle çarpılması neticesinde hesaplanan tutar alınır. 24 saati geçen her saat için 3,30  TL ilave edilir.

Örneğin : Otomobilimiz Otoparkta 28 saat  kalmış olsun:

Rize Havalimanı Otopark Ücreti Hesaplama :
24 saat Otopark ücreti 80 TL
4 saatlik Otopark ücreti 4 x3,30 =13,33  TL
28 saat Otopark ücreti : 80+ 13,33=93,33 TL

Tabloda da gördüğümüz gibi Aracımız için ödeyeceğimiz Otopark ücreti Toplam : 93,33 TL’dir. Umarız Rize Havalimanı Otopark ücreti hesaplama anlatımımız sizlere yardımcı olur.


Güncel Havalimanı Otopark Ücretleri için Lütfen Tıklayınız: DHMİ Rize Havalimanı Otoparkı 

Rize Havalimanı Otopark Telefon Numarası,
Rize Havalimanı Otopark iletişim:

(0464) 213 53 08


Havalimanı Otopark, Havalimanı Otopark Ücreti, Havaalanı Otopark ve Otopark Ücretleri 2024

Bu yazımızda sizlere Havalimanı Otopark, Havalimanı Otopark ve Havalimanı Otopark Ücretleri konusunda bilgi vermeye çalışacağız umarız sizlere yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir