Yenikapı Havaist Yenikapı İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım

Yenikapıdan İstanbul Havalimanına nasıl gidilir?

Yenikapı Havaist Yenikapı İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım,

Yenikapı ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında hizmet veren Havaist Otobüsleri hakkında bilgi vermeden önce İstanbul Yeni Havalimanı’nın nerede olduğuna bakalım,

İstanbul Yeni Havalimanı Nerede?

İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul’un Avrupa yakasında Karadeniz kıyısında yer almakta, Çatalca- Göktürk-Arnavutköy kavşağında ve Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunmaktadır. Otobüs, havalimanı transfer servisleri gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra havalimanı taksi ve özel araçlarla kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul Yeni Havalimanı, Avrupa Yakası’nda Levent‘ten 36 km, Taksim‘den 40 km, Beşiktaş‘tan 43 km uzaktadır. Anadolu Yakası’nda ise Üsküdar‘dan 47 km ve Kadıköy‘den 52 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul Havalimanı’nın ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu‘na da bağlantısı bulunmaktadır.

İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul New Airport
İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul New Airport

Yenikapı İstanbul Havalimanı’na Havaist ile Nasıl Gidilir?

Yenikapı Havaist Yenikapı İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım

Yenikapı İstanbul Havalimanı’na Toplu Taşıma araçları ile gitmek isterseniz, İstabul Havalimanı ile 12 ayrı nokta arasında hizmet veren HAVAİST Havalimanı otobüslerinden yararlanabilirsiniz. Havaist otobüsleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir. Havaist Havalimanı Yolcu Taşıma Servisi İstanbul Havalimanı ile Şehir Merkezi arasında yolcu taşıma amacıyla kurulmuştur. Havaist Otobüsleri Havaş ve havabüs gibi hizmet vermektedir. Havaist Otobüslerinin güzergahlarını, Havaist otobüsleri Sefer Saatlerini, Havaist ücretini, Havaist Otobüslerinin hangi semtlere gittiğini, Havaist Duraklarını Sitemizin Havaist sayfasından kolayca öğrenebilirsiniz. Havaist hakkında ayrıntılı bilgi için : Lütfen tıklayınız..>>

Yenikapı’dan İstanbul 3. Havalimanına hangi HAVAİST otobüsleri hizmet vermekte midir?

Yenikapı ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında HVİST-12 numaralı  HAVAİST otobüsleri hizmet vermekteydi Ancak Havaist tarafından yapılan yeni düzenleme sonrasında Yenikapı İDO iskelesi durağı ve Yenikapı Marmaray durağı iptlal edilmiştir. Yenikapı’dan İstanbul Havaalanı’an nasıl gidilir? ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz.

Havaist Havaalanı otobüsü Yenikapı Durağı
Havaist Havaalanı otobüsü Yenikapı Durağı

Yenikapı İstanbul 3. Havalimanı arası kaç km?

Yenikapı ile İstanbul Yeni Havaalanı arası mesafe yaklaşık 48 km’dir.

Yenikapı ile İstanbul Havalimanı arası Havaist Yolculuk Süresi Ne kadar?

Yenikapı İDO iskelesi ve Yenıkapı Marmaray dan HAVAİST otobüsleri artık hizmet vermemektedir. En yakın HAVAİST  Beyazıt Meydan/Aksaray Durağından hareket etmektedir.

Beyazıt Meydan/Aksaray ile İstanbul Yeni Havalimanı arası Havaist  Otobüsleri ile yaklaşık yolculuk süresi 110 dakikadır. (Bu süre Hava durumuna ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.)

Yenikapıda Havaist Havaalanı Otobüslerinin durağı Nerededir?

Yenikapı Havaist Havaalanı Otobüs durağı: Yenikapıda Havaist Otobüsleri artık bu duraktan hizmet vermemektedir. Beyazıt Meydan/Aksaray Havaist durağına giderek buradan İstanbul Havalimanına gidebilirsiniz..

Yenikapı İstanbul Havalimanı arası Havaist Otobüslerinin ücreti ne kadar?

Havaist Otobüsleri Beyazıt Meydan/Aksaray – İstanbul 3. Havalimanı arası Havaist Ücreti/Bilet fiyatı : 87.00 TL’dir.

İstanbul Havaist Havalimanı Otobüslerinde Nakit para ve Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Otobüslere Binişler İstanbulkart ile yapılmamaktadır. İndirimli biniş bulunmamaktadır.

Yenikapı HAVAİST Otobüsleri Sefer Saatleri;

Yenikapı İDO iskelesi ve Yeni kapı marmaray Havaist durakları yeni düzenleme sonucunda iptal edilmiştir.  HVİST-12 Havaist havaalanı otobüsleri Beyazıt Meydan-Aksaray dan hareket etmektedir.

Aşağıda Beyazıt Meydan/Aksaray Metro Havaist Sefer Saatlerini bulabilirsiniz.

HVİST-12 Beyazıt Meydan /Aksaray – İstanbul Havalimanı Havaist Otobüsleri Güncel Hareket Saatleri : Lütfen Tıklayınız…

NOT: Buradaki yayınlananlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir mağduriyet ve kayıp yaşanmaması için Kesin ve Güncel bilgileri  HAVAİST Otobüslerinin Web sayfasından veya telefonla arayarak öğrenilmesi gereklidir. Burada yayınlanan bilgilere göre hareket edilmesi sonucunda oluşan ve ya oluşacak olumsuzluklardan maddi ve manevi kayıplardan hiç bir sebeple sitemiz sorumlu değildir ve Sorumlu tutulamaz.. LÜTFEN GÜNCEL bilgileri aşağıdaki HAVAİST ve İETT resmi web sayfalarından ve HAVAİST telefonlarından öğreniniz.Havaist Havalimanı Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgileri Havaist  Resmi Sayfasında erişebilirsiniz. İyi Yolculuklar…

HAVAİST HAVALİMANI OTOBÜSLERİ TELEFON NUMARASI :

0850 888 33 34

HAVAİST  RESMİ WEB SAYFASI:

http://hava.ist/

İETT HAVALİMANI ULAŞIM  RESMİ WEB SAYFASI:

https://www.iett.istanbul/tr/main/pages/havalimanlarina-ulasim/76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir