HavaistHavalimanı OtobüsHavalimanı Ulaşımİstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım

Yenikapı Havaist İstanbul Havalimanı Ulaşım

Yenikapı’dan İstanbul Havalimanına nasıl gidilir?

Yenikapı Havaist, Yenikapı İstanbul Havalimanı Ulaşım,

Yenikapı ile İstanbul Havalimanı arasında hizmet veren Havaist Otobüsleri hakkında bilgi vermeden önce İstanbul Yeni Havalimanı’nın nerede olduğuna bakalım,

İstanbul Havalimanı Nerede?

İstanbul Havalimanı, İstanbul’un Avrupa yakasında Karadeniz kıyısında yer almakta, Çatalca- Göktürk-Arnavutköy kavşağında ve Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunmaktadır. Otobüs, Havalimanı transfer servisleri gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra havalimanı taksi ve özel araçlarla kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul Yeni Havalimanı, Avrupa Yakası’nda Levent‘ten 36 km, Taksim‘den 40 km, Beşiktaş‘tan 43 km uzaktadır. Anadolu Yakası’nda ise Üsküdar‘dan 47 km ve Kadıköy‘den 52 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul Havalimanı’nın ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu‘na da bağlantısı bulunmaktadır.

Yenikapı İstanbul Havalimanı’na Havaist ile Nasıl Gidilir?

Yenikapı İstanbul Havalimanı Ulaşım; Yenikapı’dan İstanbul Havalimanı’na Toplu Taşıma araçları ile gitmek isterseniz, İstanbul Havalimanı ile İstanbul’un 12 ayrı noktasında hizmet veren HAVAİST Havalimanı otobüslerinden yararlanabilirsiniz.

Havaist otobüsleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir. Havaist Havalimanı Yolcu Taşıma Servisi İstanbul Havalimanı ile Şehir Merkezi arasında yolcu taşıma amacıyla kurulmuştur. Havaist Otobüsleri Havaş ve Havabüs gibi İstanbul Yeni Havalimanı ile Şehir Merkezi arasında Yolcu taşıma hizmeti vermektedir.

Havaist Otobüsleri; İstanbul Yeni Havalimanına rahat ve kolay bir şekilde ulaşım imkanı sunmaktadır.  Aşağıda Havaist Otobüslerinin güzergahlarını, Havaist otobüsleri Sefer Saatlerini, Havaist ücretini, Havaist Otobüslerinin hangi semtlere gittiğini, Havaist Duraklarını Sitemizin Havaist sayfasından kolayca öğrenebilirsiniz. Havaist hakkında ayrıntılı bilgi için : Lütfen tıklayınız..>>

Yenikapıdan İstanbul Havalimanına hangi HAVAİST otobüsleri hizmet vermekte midir?

Yenikapı Havaist İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım; Yenikapı ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında İST-12 numaralı  HAVAİST otobüsleri hizmet vermekteydi. Ancak yeni düzenleme sonrasında Bu durak iptal edilmiştir.  Yenikapı’dan İstanbul Havaalanı’na nasıl gidilir? sorusuna aşağıda yanıt bulabilirsiniz. İyi yolculuklar..

Yenikapı İstanbul Havalimanı arası kaç km?

Yenikapı ile İstanbul Havaalanı arası mesafe yaklaşık 48 km’dir.

Yenikapı ile İstanbul Havalimanı arası Havaist Yolculuk Süresi Ne kadar?

Yenikapı İDO durağı ve Yenikapı Marmaray Durağı iptal edildiğinden İstanbul  Havalimanı’na gitmek için en yakın Havaist Durağı Aksaray Metro durağıdır.

Aksaray ile İstanbul Havalimanı arası Havaist  Otobüsleri ile yaklaşık yolculuk süresi 90 dakikadır. (Bu süre Hava durumuna ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.)

Yenikapı İstanbul Havalimanı Güzergah ve Durakları;

Yenikapı Havaist Güzergahı ve Yenikapı havaist Durakları :

Yenikapı İDO durağı ve Yenikapı Marmaray durakları yeni yapılan düzenleme sonrasında geçici olarak iptal edilmiştir. Tüm Yolculara duyurulur.

Yenikapı’dan HAVAİST otobüsleri ile İstanbul Havalimanına Gidiş: Aksaray ‘dan hareket eden Havaalanı Otobüsü HVİST – 12 Havaist ile İstanbul Yeni Havalimanı’na kolay ve rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Yeni kapıdan Metro (M1a veya M1b) ile Aksaray durağına kadar gidip oradan da HAVAİST Aksaray otobüsleri ile kolay ve rahat bir şekilde İstanbul Havalimanına gidebilirsiniz. 

Yenikapı’dan Metro ile İstanbul Havalimanına gidiş: Yenikapı da M2 Metro (Yenikapı-Hacıosman) hattına binerek Mecidiyeköy’e kadar gidersiniz burada inip M7 metro (Yenikapı-Mahmutbey) hattı ile Kağıthane ye kadar gidersiniz. Kağıthane metro istasyonunda inip yönlendirme levhalarını  izleyerek M11 havalimanı Metrosunun Kağıthane istasyonuna yürüyerek gidersiniz. Kağıthane ile İstanbul havalimanı arasında çalışan M11 Metro hattına binerek İstanbul havalimanına gidebilirsiniz. M2, M7 ve M11 metro hatlarında 3 aktarma ile İstanbul Havalimanı’na gidilmektedir. 

  • Yenikapı İDO – (Geçici Olarak İptal Edilmiştir.)
  • Yenikapı Marmaray -(Geçici Olarak İptal Edilmiştir.)
  • Aksaray Metro –
  • Ulubatlı –
  • Ayvansaray –
  • İstanbul Havalimanı
Havaist Havaalanı otobüsü Yenikapı Durağı
Havaist Havaalanı otobüsü Yenikapı Durağı

Yenikapı da Havaist Havaalanı Otobüslerinin durağı Nerededir?

Yenikapı Havaist Havaalanı Otobüs durağı: Yenikapı da Havaist Otobüsleri artık hizmet vermemektedir. Aksaray da ise Havaist Durağı Adnan menderes Vatan Bulvarı üzerindeki İETT otobüs peronlarındadır. 

Aksaray Metro Havaist Otobüsleri Durağı
Aksaray Metro Havaist Otobüsleri Durağı

Yenikapı İstanbul Havalimanı arası Havaist Otobüslerinin ücreti ne kadar?

Havaist Otobüsleri Yenikapı – İstanbul Havalimanı arası artık hizmet vermemektedir.

Aksaray ile İstanbul Havaalanı arası Aksaray Havaist Bilet fiyatı : 204 TL’dir.

İstanbul Havaist Havalimanı Otobüslerinde Nakit para geçmemektedir. Otobüslere Binişler İstanbulkart ile yapılmaktadır. İndirimli biniş bulunmamaktadır.

Yenikapı HAVAİST Otobüsleri Sefer Saatleri;

Yenikapı İDO iskelesi ve Yeni kapı Marmaray Havaist durakları yeni düzenleme sonucunda iptal edilmiştir.  HVİST-12 Havaist havaalanı otobüsleri Aksaray dan hareket etmektedir. Aşağıda Aksaray Havaist Sefer Saatlerini bulabilirsiniz.

NOT: Buradaki yayınlananlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir mağduriyet ve kayıp yaşanmaması için Kesin ve Güncel bilgileri  HAVAİST Otobüslerinin Web sayfasından veya telefonla arayarak öğrenilmesi gereklidir. Burada yayınlanan bilgilere göre hareket edilmesi sonucunda oluşan ve ya oluşacak olumsuzluklardan maddi ve manevi kayıplardan hiç bir sebeple sitemiz sorumlu değildir ve Sorumlu tutulamaz.. LÜTFEN GÜNCEL bilgileri aşağıdaki HAVAİST ve İETT resmi web sayfalarından ve HAVAİST telefonlarından öğreniniz. Havaist Havalimanı Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgileri Havaist  Resmi Sayfasından erişebilirsiniz. İyi Yolculuklar…

HVİST-12 Aksaray Metro – İstanbul Havalimanı Havaist Otobüsleri Hareket Saatleri : Lütfen Tıklayınız…

HAVAİST HAVALİMANI OTOBÜSLERİ TELEFON NUMARASI :19

0850 888 33 34

HAVAİST  RESMİ WEB SAYFASI:

http://hava.ist/

İETT HAVALİMANI ULAŞIM  RESMİ WEB SAYFASI:

www.iett.istanbul

İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul New Airport
İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul New Airport

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir