SultanAhmet Havaist, SultanAhmet İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sultanahmetten İstanbul Havalimanına nasıl gidilir? 

Sultanahmet Havaist Sultanahmet İstanbul Havalimanı Ulaşım,

Sultanahmet İstanbul 3. Havalimanı arasında hizmet veren Havaist Otobüsleri hakkında bilgi vermeden önce İstanbul Yeni Havalimanı’nın nerede olduğuna bakalım,

İstanbul Yeni Havalimanı Nerede?

İstanbul Yeni Havalimanı, İstanbul’un Avrupa yakasında Karadeniz kıyısında yer almakta, Çatalca- Göktürk-Arnavutköy kavşağında ve Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunmaktadır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım; İstanbul Havalimanı’na Otobüs, Havaist, Havalimanı transfer servisleri gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksi ve özel araçlarla kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

İstanbul Yeni Havalimanı, Avrupa Yakası’nda Levent‘ten 36 km, Sultanahmet‘den 40 km, Beşiktaş‘tan 43 km uzaktadır. Anadolu Yakası’nda ise Üsküdar‘dan 47 km, Kadıköy‘den 52 km , Kavacık‘dan 42 km ve Pendik‘den 73 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul Havalimanı’nın ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu‘na da bağlantısı bulunmaktadır.

Sultanahmetten İstanbul Havalimanı’na Havaist otobüs ile Nasıl Gidilir?

Sultanahmet mevkinden İstanbul Havalimanı’na Toplu Taşıma araçları ile gitmek isterseniz, İstanbul Havalimanı ile İstanbul’un 12 ayrı noktası arasında hizmet veren HAVAİST Havalimanı otobüslerinden yararlanabilirsiniz.

Sultanahmet İstanbul yeni Havalimanı arasında; İST-1S numaralı Havaist otobüsü hizmet vermekteydi Ancak Bu hatta artık HAVAİST HAVAALANI otobüsleri hizmet vermemektedir.

Havaist otobüsleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir. Havaist Havalimanı Yolcu Taşıma Servisi İstanbul Havalimanı ile Şehir Merkezi arasında yolcu taşıma amacıyla kurulmuştur. Havaist Otobüsleri Havaş ve Havabüs gibi Havalimanı ile Şehir Merkezi arasında yolcu taşıma hizmeti vermektedir.

Havaist Otobüslerinin güzergahlarını, Havaist otobüsleri Sefer Saatlerini, Havaist ücretini, Havaist Otobüslerinin hangi semtlere gittiğini, Havaist Duraklarını Sitemizin Havaist sayfasından kolayca öğrenebilirsiniz. Havaist hakkında ayrıntılı bilgi için : Lütfen tıklayınız..>>>

Sultanahmette İstanubl 3. Havalimanına hangi HAVAİST otobüsleri hizmet vermekte midir?

Sultanahmet’ten  İstanbul Havalimanı Ulaşım; Sultanahmet ile İstanbul Yeni Havalimanı arasında İST-1S numaralı  HAVAİST otobüsleri artık hizmet vermemektedir.

SultanAhmet’ten İstanbul Havalimanı’na gitmek için; Öncelikle Beyazıt Meydan’a veya Aksaray’ya giderek buradaki duraklardan hareket eden HVİST-12 Havaist Havalimanı Otobüslerini kullanabilirsiniz.

Sultanahmetten Beyazıt Meydan veya Aksaray gitmek için Tramvayı rahatlıkla kullanabilirsiniz veya isterseniz taksi ile de gidebilirsiniz…

Beyazıt Meydan da Havaist Otobüsleri İETT peronlarıın en önünden hareket etmektedir. (pazar günleri Aksaraydan binmeniz gerekmektedir.)

 Havaist Havaalnı Otobüs Durağını bulamaz iseniz 0850 888 33 34 numaralı Havaist Çağrı Merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.

İyi Yolculuklar….

Sultanahmet İstanbul 3. Havalimanı arası kaç km?

Sultanahmet ile İstanbul Yeni Havaalanı arası mesafe yaklaşık 52 km’dir.

Sultanahmet ile İstanbul Yeni Havalimanı arası Havaist Yolculuk Süresi Ne kadar?

Beyazıt Meydan / Aksaray  ile İstanbul Yeni Havalimanı arası Havaist  Otobüsleri ile yaklaşık yolculuk süresi 90 dakikadır. (Bu süre Hava durumuna ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.)

Beyazıt Meydan ile İstanbul Havalimanı arası Havaist Otobüslerinin ücreti ne kadar?

Havaist Otobüsleri Beyazıt Meydan – İstanbul 3. Havalimanı arası Havaist ücreti/Bilet fiyatı : 87.00 TL’dir.

İstanbul Havaist Havalimanı Otobüslerinde Nakit para geçmemektedir. Otobüslere Binişler İstanbulkart ve Kredi Kartı ile yapılmaktadır. İndirimli biniş bulunmamaktadır.

NOT: Buradaki yayınlananlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir mağduriyet ve kayıp yaşanmaması için Kesin ve Güncel bilgileri  HAVAİST Otobüslerinin Web sayfasından veya telefonla arayarak öğrenilmesi gereklidir. Burada yayınlanan bilgilere göre hareket edilmesi sonucunda oluşan ve ya oluşacak olumsuzluklardan maddi ve manevi kayıplardan hiç bir sebeple sitemiz sorumlu değildir ve Sorumlu tutulamaz..

LÜTFEN GÜNCEL bilgileri aşağıdaki HAVAİST ve İETT resmi web sayfalarından ve HAVAİST telefonlarından öğreniniz.Havaist Havalimanı Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgileri Havaist  Resmi Sayfasından erişebilirsiniz. İyi Yolculuklar…

HVİST-12 Beyazıt Meydan /Aksaray – İstanbul Havalimanı Havaist Otobüsleri Güncel Hareket Saatleri : Lütfen Tıklayınız…

HAVAİST HAVALİMANI OTOBÜSLERİ TELEFON NUMARASI :

0850 888 33 34

HAVAİST  RESMİ WEB SAYFASI:

http://hava.ist/

İETT HAVALİMANI ULAŞIM  RESMİ WEB SAYFASI:

https://www.iett.istanbul/tr/main/pages/havalimanlarina-ulasim/76

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir